Czy izolacja z płyt poliuretanowych jest bezpieczna?

Ponieważ pianki PIR są stosunkowo nowym rozwiązaniem, spotykają się niekiedy z nieufnością potencjalnych użytkowników. Obawy wzbudza potencjalna toksyczność tego materiału, która miałaby zagrażać zdrowiu mieszkańców budynków ocieplonych poliuretanem. Czy płyty poliuretanowe rzeczywiście są toksyczne?

Pianka PIR jest tworzywem sztucznym, którego strukturę budują komórki litego poliuretanu, otaczającego pęcherzyki gazu, używanego do spienienia substancji. Liczne testy laboratoryjne dowodzą, że pianka poliuretanowa tworząca rdzeń płyt termoizolacyjnych jest całkowicie bezpieczna zarówno dla zdrowia ludzi, jak i środowiska. Pianka poliuretanowa jest całkowicie nieszkodliwa nie tylko dla mieszkańców ocieplonych nią domów, ale także osób zajmujących się instalacją płyt.

Wykorzystanie płyt poliuretanowych do termoizolacji budynków jest nie tylko bezpieczne, ale także korzystne dla zdrowia użytkowników budynków. Jak to możliwe? Ponieważ płyty PIR zachowują całkowitą odporność na oddziaływanie wilgoci, przy ich stosowaniu nie dochodzi do ryzyka rozwoju pleśni, grzybów i bakterii. Oznacza to, że tak wykonana termoizolacja jest odporna biologicznie i zapobiega wpływowi negatywnych czynników na klimat panujący we wnętrzach.

EnglishGermanCzechItalianFrenchPolish
zapytanie