Baza wiedzy

Czy płyta poliuretanowa jest toksyczna?

Ponieważ koszty energii grzewczej i elektrycznej nieustannie rosną, inwestorzy przykładają coraz większą wagę do poszukiwania rozwiązań ograniczających nakłady finansowe związane z eksploatacją budynków.

Czytaj dalej

Za co cenimy płyty poliuretanowe?

Olbrzymie zainteresowanie poliuretanowymi płytami wynika przede wszystkim z ich doskonałych właściwości ciepłochronnych.

Czytaj dalej

Czy izolacja z płyt poliuretanowych jest bezpieczna?

Ponieważ pianki PIR są stosunkowo nowym rozwiązaniem, spotykają się niekiedy z nieufnością potencjalnych użytkowników. Obawy wzbudza potencjalna toksyczność tego materiału, która miałaby zagrażać zdrowiu mieszkańców budynków ocieplonych poliuretanem. Czy płyty poliuretanowe rzeczywiście są toksyczne?

Czytaj dalej

Jaką grubość izolacji należy zastosować?

Wszystko jest uzależnione od miejsca wykorzystania płyt PIR. Na dachy będzie to 14 cm, ściany 2 warstwowe 12 cm, trójwarstwowe 10 cm, posadzki 8 cm, fundamenty 8 cm.

Czytaj dalej

Jak montować płyty PIR?

W systemie nakrokwiowym W pierwszej kolejności należy zamontować deskę lub belkę okapową, która będzie oparciem dla pierwszego rzędu płyt, które montujemy dłuższym bokiem (2400mm) równolegle do okapu.

Czytaj dalej

Czy można ocieplać od wewnątrz?

Tak, jak najbardziej zalecamy do tego typu prac płyty PIR AL+GK.

Czytaj dalej

Jak zachowuję się PIR w wilgotnym środowisku?

Absorpcja wilgoci w płytach PIR jest znikoma. Po zanurzeniu płyty na 24 godziny w wodzie nasiąkliwość jest na poziomie poniżej 2%, co w praktyce się nie zdarza.

Czytaj dalej

Gdzie można kupić płyty PIR?

Płyty PIR można zakupić bezpośrednio u nas lub w hurtowniach z nami współpracującymi.

Czytaj dalej

Lepiej zastosować ocieplenie jedno- czy dwuwarstwowe?

Korzystniej jest zastosowanie płyt PIR w jednym gatunku ze względów finansowych. Natomiast w niektórych wypadkach korzystniej jest zastosować płyty PIR w 2 warstwach jeśli chcemy mieć więcej miejsca na poddaszu.

Czytaj dalej
EnglishGermanCzechItalianFrenchPolish
zapytanie